Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Adile Naşit - Türkçe ve İngilizce Hayatı
www.arsivbelge.com
Adile Naşit - Türkçe ve İngilizce Hayatı dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Adile Naşit - Türkçe ve İngilizce Hayatı başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Adile Naşit - Türkçe ve İngilizce Hayatı

Adile Naşit'in İngilizce Hayatı:

Adile Naşit was a famous Turkish actress. Her real name is Adela Özcan. He was born June 17, 1930 in Istanbul. She was the daughter of Turkish comedian Naşit Özcan and theater actress Amelya Hanım. Her brother was theater actor Selim Naşit Özcan.

She dropped out of school at the age of 14 and started her theater education. With her first play "Her Şeyden Biraz", she impressed everyone. She made her way into cinema in 1947, with the movie "Yara". After 1948 we started to see her more often in the film industry than theater. In 1950 she married Ziya Keskiner. The couple had a child in 1952, named Ahmet. Her son Ahmet was deadly sick.  He was needed a very expensive surgery that could only be done in America at that time, but they were unable to finance it. Whole İstanbul with theaters and artists then collected money to be able to help these people. Ahmet got his surgery, yet still died, a day before his mother's birthday. Adile Naşit learned about her son's death right before a play, but she managed to control her feelings well. From that point on she decided not to celebrate her birthday every again.

She founded Naşit Tiyatrosu with her husband and brother in 1961. This theater survived only 2 years and then joined Gazanfer Özcan - Gönül Ülkü Tiyatrosu. Naşit started to act in musicals as well as movies. She was awarded Best Female Actor prize in 1976 in Altın Portakal Film Festival.

She starred with Kemal Sunal, Münir Özkul and other prominent Turkish actresses and actors. In 1980 she started to read stories on television in a program called "Uykudan Önce". Her husband died in 1982. She married Cemal İnce in 1983. She was chosen "Mother of the Year" in 1985. She died on December 11, 1987 in Istanbul. The cause of death was cancer.

Adile Naşit'in Hayatının Türkçesi:

Adile Naşit ünlü bir aktristtir. Gerçek adı Adela Özcan'dır. 17 Haziran 1930 yılında İstanbul'da doğmuştur. Türk komedyen Naşit Özcan ve tiyatro oyuncusu Amelya Hanım'ın kızıdır. Erkek kardeşi tiyatro oyuncusu Selim Naşit Özcan'dır.

14 yaşında okuldan ayrıldı ve tiyatro eğitimine başladı. İlk oyunu "Her Şeyden Biraz" ile herkesi etkiledi. 1947'de "Yara" filmi ile sinemaya girdi. 1948'den sonra onu sinema endüstrisinde tiyatrodan daha sık görmeye başladık. 1950'de Ziya Keskiner ile evlendi. Çiftin 1952'de Ahmet adında bir çocukları oldu. Oğlu Ahmet ölümcül hastalığı vardı. O dönemde yalnızca Amerika'da yapılabilecek çok pahalı bir ameliyata ihtiyaç duyuyorlardı, ancak mali yükü karşılayamıyorlardı. Tiyatrocular ve aktörlerle birlikte İstanbul'un tamamı onlara yardım edebilmek için para topladı. Ahmet ameliyatını oldu, ancak annesinin doğum gününden bir gün önce öldü. Adile Naşit bir oyundan hemen önce oğlunun ölümünü öğrendi, ama duygularını iyi kontrol etmeyi başardı. O andan itibaren doğum gününü bir daha kutlamamaya karar verdi.

1961'de eşi ve erkek kardeşi ile Naşit Tiyatrosu'nu kurdu. Bu tiyatro 2 yıl yaşadı ve ardından Gazanfer Özcan - Gönül Ülkü Tiyatrosu'na katıldı. Naşit, filmlerin yanı sıra müzikal olarak da rol almaya başladı. 1976 yılında Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.

Kemal Sunal, Münir Özkul ve diğer ünlü Türk aktrisler ve aktörler ile oynadı. 1980 yılında televizyonda “Uykudan Önce” adlı bir programda öyküler okumaya başladı. Kocası 1982 yılında öldü. 1983'te Cemal İnce ile evlendi. 1985 yılında "Yılın Annesi" seçildi. 11 Aralık 1987 yılında İstanbul'da vefat etmiştir. Ölüm sebebi kanserdir.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Türkçe Dersi Dilbilgisi Konu Anlatımları(6006)

Çevre Kirliliği - İngilizce(5757)

Albert Einstein ingilizce ve türkçe Hayatı(5756)

İngilizce Neden Uluslar Arası Bir Dildir? - Makale Örneği(5625)

4. Sınıf İngilizce Bulmaca Etkinliği(5593)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!