Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

İngilizce Kendinizi ve Ailenizi Tanıtma
www.arsivbelge.com
Kendinizi ve Ailenizi İngilizce Olarak Tanıtmaİngilizce Kendinizi ve Ailenizi Tanıtma dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Yazı Girişi: My name is Ayşe and my surname is Yılmaz. I am 28 years old. I was born in 1985 in Istanbul. I live in Istanbul. I am a student at the university. I have brown eyes and black hair. I am tall. My fahter is a doctor and my mother is a housewife. I have a brother and a sister. In my free time I like listening to music. I like eating vegetables and fish.(Benim adım Ayşe, soyadım Yılmaz. 28 yaşındayım. 1985 te İstanbul’da doğdum. İstanbul’da yaşıyorum. Üniversitede öğrenciyim. Gözlerim kahverengidir ve saçlarım siyah. Uzunum. Babam doktor ve annem ev hanımıdır. Bir kız kardeşim ve erkek kardeşim var. Boş zamanlarımda müzik dinlemekten hoşlanırım. Sebze ve balık yemeyi severim.) Yazının Tamamı aşağıdadır!

İngilizce Kendinizi ve Ailenizi Tanıtma Örnekleri ve Kelimeleri

Kendimizi ve Ailemizi İngilizce Tanıtma için Kullanılabilecek Kelimeler

 Yazılışı /Okunuşu/ Türkçesi
Father / fa:dı/ : baba
Mother / madı/ : anne
Brother / bradı/ : erkek kardeş
Sister / sistı/ : kız kardeş
Grandmother / grandma:dı/ : büyük anne
Grandfather / grandfa:dı/ : büyük baba
Uncle / ankıl/ : dayı, amca
Aunt / a:nt/ : teyze, hala
Wife / wayf / : kadın eş
Husband / hazbınd/ : erkek eş , koca
Daughter / do:tı/ : kız evlat
Son / san/ : oğul
Parents / peırınts/ : evebeyn
Friend / frend/ : arkadaş
Cousin / k^z’ın/ : kuzen
Elder sister / el’dır sistı/ : abla
Elder brother / el’dır bradı/ : ağabey, abi
Bride / brayd/ : gelin
Son-in-law / san inlo/ : damat
Step mother,father / step madı,fa:dı/ : üvey anne, baba
Step sister,brother / step sistı, bradı/ : üvey kız yada üvey erkek kardeş

Father in law / fa:dı inlo/ : kayınpeder
Mother-in-law / madı inlo/ : kaynana
Darling / darling/ : sevgili/ m/
Neighbour / neybır/ : komşu
Baby / beybi/ : bebek

İngilizce Kendinizi Tanıtma Örnekleri

ÖRNEK 1:

My name is Ayşe and my surname is Yılmaz. I am 28 years old. I was born in 1985 in Istanbul. I live in Istanbul. I am a student at the university. I have brown eyes and black hair. I am tall. My fahter is a doctor and my mother is a housewife. I have a brother and a sister. In my free time I like listening to music. I like eating vegetables and fish.

(Benim adım Ayşe, soyadım Yılmaz . 28 yaşındayım. 1985 te İstanbul’da doğdum. İstanbul’da yaşıyorum. Üniversitede öğrenciyim. Gözlerim kahverengidir ve saçlarım siyah. Uzunum. Babam doktor ve annem ev hanımıdır. Bir kız kardeşim ve erkek kardeşim var. Boş zamanlarımda müzik dinlemekten hoşlanırım. Sebze ve balık yemeyi severim.)

 ÖRNEK 2 :

My name is Jessie, but I’m called  ‘Jess’  by my friends. I live in a small village near London. I’m a nurse and I like my job very much. I have got one dog. His name is Bulut, Bulut eat meat, special dog food and bread. He is a good friend and he always protects me. He always wait for me in house . Bulut very friendly but he barks at people he doesn’t know.

(Benim adım Jessie, arkadaşlarım bana Jess der. Londra yakınlarında ki küçük bir köyde yaşıyorum. Hemşireyim ve işimi çok seviyorum. Bir köpeğim var. Onun ismi Bulut. Bulut et, özel köpek maması ve ekmek yer. O iyi bir arkadaştır ve her zaman beni korur. Evde her zaman beni bekler. Bulut çok arkadaş canlısıdır ancak tanımadığı insanları ısırır.)

ÖRNEK 3 :

Hello, I am Oğuz. I was born in Kütahya. After university, I started to live in İstanbul. I’m software developer in a  big company in İstanbul. Our work includes researching, designing, implementing, and testing software. I have good co-workers in my company, we have a funny times together.

(Merhaba, Ben Oğuz. Kütahya’da doğdum. Üniversiteden sonra İstanbul’da yaşamaya başladım. İstanbul’da büyük bir firmada yazılımcı olarak çalışıyorum. İşimiz araştırma, tasarım, uygulama ve test yazılımını içeriyor. Şirkette iyi arkadaşlarım var, birlikte iyi vakit geçiriyoruz.)

İngilizce Kendinizi ve Ailenizi Tanıtma Örnek

Benim annemin adı Ayşe . 1970’de , Çorum’da doğdu . Onun üç kız ve üç erkek kardeşi var . O çalışmıyor. O bir ev hanımı . Babamın adı Ayhan. 1961 yılında , Çorum’da doğdu . Onun üç kız kardeşi var . Babam esnaf adamdı . Babam 1996 yılında öldü.

My mother’s name is Ayşe. She was born in Çorum, in 1970 . She has got three sisters and three brothers. She isn’t working. She is a housewife. My father’s name is Ayhan. He was born in Çorum, in 1961 . He has got three sisters. My father was a trades man. My father died in 1996.

 

Ablam Çiğdem Kocaman 22 Nisan 1985 tarihinde İzmir Karşıyaka’ da doğdu.Kardeşler arasında en büyüğümüz ablamdır.ilköğretim Öğrenimini İzmir/Piyale Paşa İlköğretim okulunda tamamladı.Ailece Trabzon’a yerleşince ortaokulu Yunusemre Anadolu Lisesi’nde ,liseyi ise Tevfik Serdar Anadolu Lisesi’sende okudu.Daha sonra hosteslik sınavlarına girerek THY’da hostes oldu.Hostes olduktan sonra nişanlandı ve Ankara’ya yerleşti.2 Ocak2008 tarihinde de evlendi.

My older sister, Cigdem Kocaman, was born in Izmir Karsiyaka on 22nd of April in 1985.she is the eldest one of my siblings. She graduated in Piyale Pasa primary school in Izmir. After we settled down as a family in in Trabzon, she studied in Yunus Emre Anatolian high school as secondary school education and studied in Tevfik Serdar Anatolian lycee as a high school education. She became air hostess , by passing its exams.after becoming air hostess, she got engaged and lived in Ankara. She got married on the 2nd of January in 2008.

 

Annem Hacer Çelik 1 Eylül 1959 tarihinde Trabzon’da doğdu.İlköğrenimini 24 Şubat ilkokulunda, orta öğrenimi Cumhuriyet orta okulunda,liseyi ise Trabzon Lisesi’nde okudu.24 yaşında babamla tanışıp evlenerek İzmir’e yerleşti.Daha sonra ailevi sebeplerden dolayı memleketimiz olan Trabzon’a yerleştik.Yerleştikten sonra annem bir devlet hastahanesinde işe girerek çalışmaya başladı ve halen daha görevini başarıyla devam ettirmekte…

My mother is Hacer celik. She was born in Trabzon on the 1st of September in 1959. she studied in 24 February school as a primary school education, in Cumhuriyet secondary school as a secondary school education, in Trabzon Lyceum as lyceum education. She lived in Izmir, by getting married, after she met with my father. Then, because of some family problems , we moved to Trabzon being our motherland. After we settled down, my mother started to work in a state hospital and still she is working there with success.

 

Babam Ayhan Çelik 2 Mart 1955 tarihinde Amasya/Merzifon da doğdu.İlköğretimi Merzifon/Gazi

İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra, Namık Kemal Lisesini bitirdi.Askerliğini Trabzonda yaparken annem ile tanışıp evlenirler.Parlak iş kariyerinde çok farklı alanlarda çalışmıştır.Şuan İstanbul’da kargo ve taşımacılık sektöründe iş hayatını devam ettirmektedir.

My Father is Ayhan Çelik. He was born in Amasya/Merzifon on the 2nd of March. After completing his primary education in in Gazi primary school in Merzion, he graduated in Namik Kemal Lyceum. While doing his military service in Trabzon, he met and got married with my mother.he has worked in many different fields on his bright carreer. Now he continues his working life in cargo and carrier sector in Istanbul.

kaynaklar: teknolojix.net, efzen.com, ingilizceokulum.net


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Çevre Kirliliği - İngilizce(5661)

Albert Einstein ingilizce ve türkçe Hayatı(5646)

İngilizce Neden Uluslar Arası Bir Dildir? - Makale Örneği(5544)

4. Sınıf İngilizce Bulmaca Etkinliği(5532)

İngilizce Cv Örneği(5490)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Toplam Yorum Sayısı: 77

Tüm Yorumlar Aşağıda Listelendi!

helin sağınç - 20.04.2015, 18:31
 
  1. bu siteye bayıldım gerçekten çok işey yaradı çok teşekkür

serkan zengin - 08.10.2015, 10:11
 

cok iyi bi site


Kürşat Aytekin - 13.10.2015, 12:56
 

Site güzelde yetersiz... :(


gamze karaman - 15.10.2015, 16:17
 

idare eder


derya kaya - 16.10.2015, 17:11
 

çok iyi çok işime yaradı  ögretmen 100 verdi ooooooooooooo çok tesekkur


denizsu demek - 24.10.2015, 11:15
 

güzel ama yetersiz çözüm bulun ltf


teoman uçar - 25.10.2015, 17:55
 

:) gerçektende harikaymış bayıldım kesınlıkle çok işime yaradı . :)))))))) 


isimsiz kahraman - 08.11.2015, 13:49
 

güzel site çok işime yaradı


deniz kaya - 09.11.2015, 11:15
 

kendim için yararı çok dokundu size öneririm


çalışkan - 29.11.2015, 13:11
 

gerçektende çok iyi bir site işime yaradı


elif - 03.12.2015, 14:18
 

yinede değer yani tam olarak değil yani


s - 05.12.2015, 16:07
 

güzel


İbrahim - 22.12.2015, 16:29
 

burdan çok tatlı bi okadar da beautiful olan ingilizce hocama selam yollamak istiyorum :)


sudenaz - 29.12.2015, 16:20
 

çoooooook güzel site


kubra celik - 29.12.2015, 17:14
 

 güzel


seher yıldırım - 06.01.2016, 14:30
 

Güzell


Nehir - 25.01.2016, 15:42
 

Güzel


gizli - 11.02.2016, 20:59
 

cok güzel


mehmet - 24.02.2016, 16:51
 

bu harika


Elif boz - 19.03.2016, 15:18
 

Iyimis


meryem aydoğmuş - 27.03.2016, 15:37
 

çok güzel bir site 


adil can özkan - 29.03.2016, 20:05
 

Teşekkürler.. <3 !! :)


berat - 30.03.2016, 14:18
 

adamsınız eyw :) 


elvan - 06.04.2016, 16:32
 

çokk teşekür ederim sağ   olun


öğrenci - 17.04.2016, 13:06
 

az çesit var


ETO - 18.04.2016, 13:43
 

BU GOOGLE CEVİRİYE YAZARSINYA TÜRCE SONRA İNGİLİZCESİNİ DİREK YAZARSIN BU OYLE DEĞİL DİMİ


Ziyaretçi - 19.04.2016, 16:43
 

işlem sormak nedir abijim


ece aslan - 21.04.2016, 16:45
 

Ben çok beğendim harika


atarlıı - 24.04.2016, 19:47
 

üf bilemedim ki. mükemmel bi site mütiş olmuş harikra pörfect mükemmel hani yaniiii çok guzel


Gül gülbeyaz - 06.05.2016, 11:21
 

Çok teşekkürler Allah razı olsun ellerinize sağlık😊


Ziyaretçi - 10.05.2016, 18:16
 

çook sağolun işime yaradı


suzan yılmaz - 22.05.2016, 19:56
 

teşekürler


Ziyaretçi - 26.07.2016, 07:58
 

saolun çok güzel olmuş


mehmet aydın - 27.09.2016, 17:39
 

iyiki bu site var


Elif ALAGÖZ - 03.10.2016, 17:08
 

Sağ olun çok güzel olmuş harika çok beğendim Allah razı olsun


Zeynep Hidayet - 12.10.2016, 17:12
 

eyw kankalar :D


hayat - 15.10.2016, 11:55
 

cok guzel


Aysenur tht - 16.10.2016, 17:56
 

Bastaki ornekler iyide sonlara dogru alinti yapmissiniz sanirim


oktay - 30.10.2016, 10:54
 

güzel harika


melisa - 19.11.2016, 08:08
 

çoook sağolun çok işime yaradı


yagmurcn - 23.11.2016, 16:53
 

Süpersiniz yaa


Yasemin tusuu - 29.11.2016, 17:44
 

Korecanlara önce bi selam vermek 😂🤣 hepinizi seviyom burdan elikoya da selamlar


melek - 03.12.2016, 16:31
 

güzel :) 


beyza eyza - 07.12.2016, 19:29
 

güzel ama çok eksiği var tchüs


alp z - 11.12.2016, 15:08
 

cok iyi


Ziyaretçi - 21.12.2016, 14:55
 

Merhaba. Benim adım Selin. Mavi gözlüyüm. 1.51 boya sahibim. Pizza yemeyi ve voleybol oynamayı çok severim. Hobilerim ders çalışmak ve kitap okumak. Anneme ev işlerinde yardım etmeyi çok severim. Futbol ve basketbol oyununu severim Büyüyünce resim öğretmeni olmak istiyorum. Korku ve animasyon filmlerini çok severim.
Ailesi ; Annem 27 yaşında genç bir ev hanımı. O mavi gözlere sahip. 1.73 boyunda. Aksiyonlu ve gerilim tarzı filmleri sevmez. Temizlik yapmak hobileri arasında. O moda programları seyretmeyi sever. Futbol oyunundan nefret eder. Takım tutmaz. Adaleti sever. Babam ise 33 yaşında bir avukat. Futbol oyununu aşırı derecede sever. Ev işleri yapmaktan pek fazla hoşlanmaz. Pizza, çorba yemeğini çok sever. Genellikle korku filmleri, her zaman aksiyon filmleri seyreder.


ingilizcesi: Hello. My name burak. brown. eyes. 1:75 I have paint. We are sitting in the village of karacaömer in the city of gold in the city of Ordu We have a brother. My brother is 21 years old and works I love to eat pizza and play volleyball. Spending my time studying and reading a book. Mom, I love to help with the housework.   I also like playing soccer and volleyball    
I want to be a district governor or a lawyer when I grow up . I love horror films and animation. 

My mother is 43  years old, a young housewife. He has brown eyes. 1.64 tall. -Action and thriller genre films do not. Do the cleaning of his hobbies. .She likes to watch fashion and marriage programs I hate football game. Team does not hold. I love Justice.

My father is 44 years old,A government official I love football games excessively. Does not like very much to do housework. Pizza, soup loves to eat. Generally, horror movies, watch action movies all the time.


kadir - 01.01.2017, 13:17
 

ii ii


Ali siy - 03.01.2017, 07:05
 

ingilizcesi tamam


mirila - 04.01.2017, 05:19
 
Eeee yani olduğu kadar olmadı kader
semra dağ - 04.01.2017, 12:02
 

Bence çok uzun


Ziyaretçi - 05.01.2017, 17:17
 

KENDİNİ TANITMA VE TANIŞMA

Türkçe’de kendimizi tanıtırken kullandığımız gibi İngilizcede de bazı kalıplar bulunmaktadır. Bu kalıplar ile genel özelliklerinizi karşı tarafa anlatabilir ve tanışabilirsiniz. İngilizce’de kullanılan kendini tanıtma cümleleri ve tanışma sırasında sorulan soruların örneklerini aşağıda inceleyelim.Örnek 1:Hi (Hello) = MerhabaMy name is Yasemin and my surname is Doğan = Adım Yasemin ve soyadım Doğan. I’m 21 years old = 21 yaşındayımI was born in 1989 in Istanbul = 1989 yılında İstanbul’da doğdumMy fahter is a doctor and my mother is a housewife = Babam doktor ve annem ev hanımıI have a brother and a sister = Bir erkek kardeşim ve bir kız kardeşim varI’m a student at the university = Üniversitede öğrenciyimI like going out with my friends = Arkadaşlarımla dışarı çıkmayı seviyorumI don’t like eating vegetables = Sebze yemeyi sevmiyorumI have brown eyes and black hair = Gözlerim kahverengi ve saçım siyahI am not very tall = Çok uzun boylu değilimÖrnek 2:What is your name? = Adın ne?How old are you? = Kaç yaşındasın?Where are you from? = Nerelisin?Do you have any brothers or sisters? = Kız kardeşin ya da erkek kardeşin var mı?What are your hobbies? = Hobilerin nelerdir?Are you a student? = Öğrenci misin?


çetin demir - 13.02.2017, 16:49
 

ama teyze ok :)))


İsa tumer - 16.02.2017, 15:17
 

Sen bunu uzun yasmışsın ama cok güzel tanıtmışsı kendini


nurefşan deniz - 28.02.2017, 18:12
 

çok teşekürler işime çok yaradı yapanları öpüyorum Allah onlardan razı olsun


pelin - 01.03.2017, 18:20
 

güzel


gözlüklüçocuk - 09.03.2017, 17:54
 

iyi


elif kaya - 15.03.2017, 13:23
 

harika teşekkürler


türkan - 15.03.2017, 18:19
 

çok güzeldi işime yaradı çok teşekür ederim


büşra - 19.03.2017, 18:28
 

 Bencede  çok guzel


güldane0207 - 16.04.2017, 17:37
 
benim aradığım bu edeğil lütfen daha güzel yapınız

merinette dupey-cehnk - 06.05.2017, 08:33
 

begendim isime yaradı


ulug - 28.05.2017, 11:36
 

keşke karakter özellikleri de olsaydı


imran sertkaya - 29.05.2017, 17:58
 

Cok tsk ederim cok isime yaradi


GÖKHAN HATİP - 18.09.2017, 15:46
 

Site çok süper tam aradım gibi kısa ve öz 


Ziyaretçi - 25.09.2017, 14:32
 

SEVGİLİM OLAN


Sıla - 26.09.2017, 17:51
 

Çok işime yaradı ama yinede bazı eksikleri var


ehh - 03.10.2017, 15:18
 

iyimis


Melike ERTEKİN - 09.10.2017, 17:12
 

Harika bir site çokbeğendim her ödevimi buradan yapıyorum ...


hazal polat - 31.10.2017, 13:17
 

çok güzel sayfa ama fazla ayrıntıya girmiş


hayattar - 12.11.2017, 12:22
 

cidden çokteşekürler.çok işime yaradı .başarının devamını dilerim


jenny - 12.11.2017, 15:47
 

perfect but...


sude - 22.11.2017, 15:56
 

saolun medıne hocanın odevını yaptım hocam gorursenız cok asırı odev verıyosunuz yeter 


Ziyaretçi - 06.12.2017, 18:13
 

Benim çok ama çok işime yaradı


koookareç - 06.01.2018, 19:18
 

fena olmamış


lila layf - 06.01.2018, 19:21
 

çok beyenemediiim


Sevgiii - 27.11.2018, 20:02
 

Çok işime yaradı yardimci olduğunuz için tesekkurlrr♡♡♡


ALLAH diyen karga - 15.12.2018, 14:06
 

bir işe yaramadı


Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!