Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Petra Kvitova Kimdir?
www.arsivbelge.com
Petra Kvitova Kimdir? dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Petra Kvitova Kimdir? başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Petra Kvitova Kimdir?

8 Mart 1990 yılında o zamanki adıyla Çekoslovakya'nın Bilovec şehrinde doğan Petra Kvitova, profesyonel Çek tenis oyuncusudur. Jiri ve Libor adında erkek kardeşi bulunan Kvitova, tenisle babası Jiri sayesinde tanıştı. Kvitova idolünün Martina Navratilova olduğunu söylemiştir. Wimbledon 2001 finalinde Dünyaca ünlü çek raket Yana Novotna ve Martina Navratilova genç oyuncuya büyük destek vermiştir. Wimbledon 2011'i kazanarak dünya 7'ciliğine ulaşmıştır. 5 WTA Şampiyonluğu bulunan Kvitova, Wimbledon 2011'de Maria Sharapovayı devirerek, ilk Grand Slam zaferini kazanarak, tenis dünyasında büyük ses getirmiştir.

Tenise olan ilgisi, küçük yaşlarda babasının kendisini teşvik etmesiyle başlamıştır. Küçük yaşlarından beri tenisle ilgilenmekte olan Petra Kvitova, günümüzde tenis sporu dünyasında başarılı ve önemli isimler arasında yer almaktadır.

Profesyonel oyunculuğuna bakıldığında 2011’de Wimbledon tenis turnuvasını kazanabilen Petra Kvitova, bu şampiyonluğuyla birlikte listelerde adını yedinci sıraya taşıyabilmiştir. Dünya sıralamasında yedinci sırada olmak bir bayan raket için çok iyi bir başarı ve tecrübenin ürünüdür.

Bunun dışında beş farklı WTA turnuvası şampiyonluğu da bulunan Petra Kvitova’nın, az önce bahsettiğimiz 2011 şampiyonluğu sırasında mücadele ettiği bir diğer ünlü tenisçi olan Maria Sharapova’yı yenmesi, tenis dünyasınca çokça ses getirmiş ve kendisinden uzun süre bahsedilmesine neden olmuştur.

Hatta turnuva esnasında bu tip başarılar gösterince turnuvayı takip eden ünlü raketler Martina Navratilova ve Yana Novotra, Petra Kvitova’ya çok büyük destek göstermişlerdir. Petra Kvitova’nın tenis hayatındaki tek idolünün Martina Navratilova olduğu bilinmektedir.

Kendisi ilk olarak profesyonelliğini 2006’da 16 yaşındayken ilan etmiştir. Atışlarının sağlamlığı güçlü bir sol eli olmasına bağlıdır. Kendisinin Wimbledon tenis turnuvalarında ikisi Grand Slam imzalı olmak üzere toplam on yedi adet tekler şampiyonluğu bulunmaktadır. Bu kadar erken yaşta böyle başarılar göstermesi Petra Kvitova’yı tenis dünyasında çok özel bir yere taşımıştır.

20 Haziran 2016 tarihinde WTA’nın yayımladığı sıralamaya göre kadın tenisçiler arasında dünya sıralamasında 11. olarak gösterilen Petra Kvitova, yine WTA’nın sıralamasına göre Çeklerin birincisi ve genel anlamda atış başarılarının ve yeteneklerinin sıralamasında Alman asıllı Angelique Kerber’in ardından ikinci sırada yer almaktadır.

Petra Kvitova Resimleri:

  

                           


Ekleyen:Yahya Polatkan
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Esra Harmanda Kimdir?(5633)

Serenay Sarıkaya Kimdir?(5591)

Ezgi Mola Kimdir?(5580)

Esra Erol Kimdir?(5577)

Demet Akalın Kimdir?(5569)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!