Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Britney Spears Kimdir?
www.arsivbelge.com
Britney Spears Kimdir? dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Britney Spears Kimdir? başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Britney Spears Kimdir?

Britney Spears, 2 Aralık 1981’de Amerika’nın Mississippi eyaletinde dünyaya gelmiştir. Dünyaca ünlü bir pop şarkıcısıdır.

Babası Jamie Spears, Annesi Lynn Spears’dır. Müziğe olan düşkünlüğü sebebiyle genç yaştan bir çocuk dans grubuna girdi ve ardından Disney’in çocuk programlarından birinde görev aldı. Britney, 8 yaşında görev aldığı bu programın ayrıca en küçük üyesiydi. Bu programda dikkat çeken ve bir anlamda yapımcıların ilgi odağı olan genç şarkıcı, Broadway Dans Merkezi’nde eğitim görmeye ve televizyon reklamlarında oynamaya başladı. Erkek kardeşi Brayn Spears, (d.1977) menajerlerinden biridir, kız kardeşi Jamie-Lynn (d.1991) ise aktris ve şarkıcıdır. Çocukluk yıllarında Britney, okulunun jimnastik derslerine katıldı, kilise korosunda da söyledi.

Bu sırada Disney kanalının seçmelerine de katılıyordu. Bu seçmelerden birinde The Mickey Mouse Club’a seçildi. Yaşı çok küçük olduğu için yapımcılardan biri onun New York ‘Broadway ‘de bir ajans ile tanıştırarak 3 yıl boyunca gösteri sanatları okuluna gitmesini sağladı.

3 yıllık dans ve müzik eğitiminin ardından 15 yaşındayken bir pop grubuna girdi ve ertesi sene ilk albümünü çıkardı. Whitney Houston ve Backstreet Boys gibi isimlerin yapımcılarıyla çalıştı. Henüz 18 yaşındayken Britney Spears, “Baby One More Time” parçasıyla olay yarattı ve müzik listelerini altüst etti. Max Martin ve Eric Foster’in yapımcı olarak görev aldığı “Baby One More Time” dünyada 6 milyon adet satmayı başardı. Albümün çıkış parçasıyla da 1999 MTV Müzik Ödüllerinde ortalığı kasıp kavurdu.

2000’e gelindiğinde ikinci albümü “Oops!.. I Did It Again” yayınlandı. 1,32 milyonluk satış rakamıyla 1991’de tutulmaya başlanan kayıtlar arasında bir kadın şarkıcının yakaladığı en büyük ilk hafta başarısını elde etti. Bu sıralamada ikinciliği ise 2001 yılında çıkardığı 750 bin satış ile “Britney” albümü aldı… Yine sarsıcı bir başarı ve satış rakamı yakalayan Britney Spears’ın adı her yerde duyulur oldu. Aerosmith ile birlikte seslendirdiği “Walk This Way” de gösteri alanında bir yıldızın doğduğunu gözler önüne serdi.

Kurduğu kayıt şirketi, sinemada aldığı roller, olaylı turneleri ve yeni albüm hazırlıklarının yanısıra renkli özel hayatı ve sözde sırlarının da yardımıyla gündemde daima gazetelerin arka sayfalarından meraklılarına göz kırpan bir Britney Spears vardı. Takvimler 2001’i gösterdiğinde olgunlaştığının hissedildiği “Britney” albümü yayınlandı. Müzik alanının dışında beyazperdeye de el atarak “Crossroads” filminde rol aldı. Film büyük bir gişe başarısızlığı göstermesinin yanında yılın en kötü filmleri arasında kendine yer buldu. 2002 yılında dört yıllık erkek arkadaşı Justin Timberlake’ten ayrıldı.

Britney Spears, bu çok göz önünde bulunan ve tartışmalar yaratan şarkıcı 2003 yılında bir albüm daha kaydetti: “In The Zone”… Çıkış 45’liği Madonna ile birlikte söylediği “Me Against The Music” oldu.

Bir gün süren evliliği, nişanlanmaları ve hakkındaki türlü dedikoduları ile gündemden hiç düşmeyen Britney’in son albümü, 2004 yılında çıkan “My Prerogative”.

Eylül 2004’te Britney, 12 milyon dolar kazandığı, ilk parfümü Curiousu çıkardı. 1 yıl içinde parfüm 100 milyon dolar kazandı. Bunun devamında Britney ikinci parfümü Fantasyi çıkardı. 100.000.000 dolarlık servetiyle dünyanın 12. en zengin kadını seçildi.

2004'te dansçı Kevin Federline ile evlenen sanatçı bir yıl içinde ilk oğlu Sean Preston'ı, 12 Eylül 2006'da da ikinci oğlu Jayden James'i dünyaya getirdi. 2007'de Kevin Federline'den boşandı ve bunu izleyen dönemde düştüğü bunalımlar ve skandallarla gündeme geldi.

2007 yılında yeni albümü "Blackout" ile tekrar müzik kariyerine dönen Spears, bu albümü ile önemli başarılar yakaladı. 2008 yılında "Circus" albümünü çıkaran Spears, Amerikan albüm listesinde ve birçok diğer uluslararası albüm listesinde zirveye çıktı. 2009 yılında "The Singles Collection" adlı toplama albümünü yayınlayarak 3 teklisiyle Billboard Hot 100 listesine ilk sıradan giriş yaptı.

2011 yılında yayımladığı yeni albümü Femme Fatale Billboard 200 listesine yine ilk sıradan giriş yapmıştır. Dört albümünün dördü birden listelere bir numaradan giriş yapan tek kadın sanatçıdır. Amerika'da en çok bir numara albümü bulunan kadın sanatçılar sıralamasında üçüncü sırada bulunmaktadır. Ayrıca albümün ilk teklisi "Hold It Against Me" Billboard Hot 100 listesine ilk sıradan girmiştir ve Britney, Mariah Carey'den sonra Billboard Hot 100 listesinde iki şarkısı arka arkaya bir numaradan listelere giriş yapan ikinci kadın şarkıcıdır.

Spears, 29 Kasım 2013 yılında yayınladıgı ''Britney Jean'' ile Amerika'da ilk hafta 107.000 sattı. Bu albümle iTunes'ta ''En kısa sürede bir numara olan albüm'' rekorunu kırmış oldu. Spears'ın bu albümü digerlerine nazaran fazla satış gerçekleştiremedi ve dünya çapında yaklaşık 800.000 satmıştır.

Spears 29 Aralık 2013'te Vegas konserleri olan ''Britney:Piece Of Me'' konserlerine de start verdi. Konserin gerektiginden fazla ilgi görmesi üzerine yeni showlar da eklenmiş oldu. Spears'ın iki yıl sürecek olan Las Vegas konserleri Aralık 2015'te son bulacak.

Spears kadın iç çamaşırı sektörüne de girdi.''Intimate Britney Spears'' adını verdiği koleksiyonun tanıtımını 9 Eylül 2014'te New York'ta yaptı.

Bu arada 9.albüm için çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü ve yeni bir tarzla karşımıza çıkacağını röportajlarında duyurdu.''Pretty Girls'' adını verdiği ''Iggy Azalea'' düeti 5 Mayıs 2015'te yayınlanmıştır.        

Stüdyo albümleri

 • 1999: ...Baby One More Time
 • 2000: Oops!... I Did It Again
 • 2001: Britney
 • 2003: In the Zone
 • 2007: Blackout
 • 2008: Circus
 • 2011: Femme Fatale
 • 2013: Britney Jean

Toplama albümler

 • 2004: Greatest Hits: My Prerogative
 • 2005: B in the Mix: The Remixes
 • 2009: The Singles Collection
 • 2011: B in the Mix: The Remixes Vol. 2
 • 2012: Oops! I Did It Again: The Best Of Britney Spears
 • 2012: Playlist: The Very Best Of Britney Spears

Yer Aldığı Filmler

 • I am Britney Jean (2013)
 • I am The Femme Fatale (2011)
 • Glee (2010)
 • For The Record (2008)
 • How I Met Your Mother (2008)
 • Will&Grace (2006)
 • Britney & Kevin: Chaotic (2005)
 • Brave New Girl (2004)
 • Fahrenheit 9/11 (2003)
 • Crossroads (2002)
 • Austin Powers in Goldmember (2002)
 • Longshot (1999)
 • The Mickey Mouse Club (1991-1993)

Britney Spears Resimleri:

   


Ekleyen:Yahya Polatkan
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Songül Karlı Kimdir?(4805)

Kim Kardashian Kimdir?(4804)

Esra Erol Kimdir?(4802)

Özge Ulusoy Kimdir?(4802)

Naomi Campbell Kimdir?(4802)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!