Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Terörün Bilançosu ve Hain PKK Planı!
www.arsivbelge.com
Terörün Bilançosu ve Hain PKK Planı! dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Terörün Bilançosu ve Hain PKK Planı! başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

71 Günlük Terör Bilançosu

Dış ülkeler tarafından desteklenen ve Kürt halkını kandıran terör örgütü PKK'nın hain planı ortaya çıkınca, PKK Türkiye'nin dört bir yanını kana bulamak için saldırılara başladı. Bu kapsamda terör örgütü PKK'nın kötü emellerini boşa çıkarmak için Türkiye de çeşitli operasyonlar düzenlemeye başladı. Bu operasyonlar sonucunda da 71 günde 1193 terörist öldürüldü.

PKK'nın Hain Planı

Yıllardır terörle mücadele eden Türkiye, PKK başta olmak üzere bir çok terör örgütüyle mücadele ediyor. Çözüm süreciyle birlikte iki, üç yıl silah sesleri ve terör eylemleri azalmıştı. Bu süreç herkes için bir umut olmuştu. Çünkü yıllardır Türkiye'nin batısı da doğusu da bu sorundan acı çekmekteydi. Analar bin bir emekle yetiştirdikleri evlatlarının çatışmada ölüm haberini almak istemiyorlar ve doğudaki vatandaşlar da insanca yaşayabilmek istiyorlardı. Doğu illerine hizmet götürmeye çalışan devletin iş makinelerini yakan, doğudaki ailelerin çocuklarını dağa kaçıran PKK; kürt halkını da canından bezdirmişti.

Yıllardır süregelen çatışmalar artık bitecek mi diye beklerken, şu anda çözüm sürecine dair bir şey kalmadı. Türkiye 22 Temmuz 2015 tarihiyle birlikte oldukça çetin bir sürece girdi. Terör örgütü PKK, çözüm sürecinden yararlanarak barış ortamını fırsat bilmiş ve birçok şehir merkezlerine dahi sızıp dört bir tarafa silah, yüzlerce ton patlayıcı, roketatar ve hatta uçaksavar bile saklamış. Bu günlerde yapılan operasyonlarda bu hain plan ortaya çıktı. Ele geçirilen bu cephaneler gösteriyor ki PKK'nın hiç bir zaman silah bırakma gibi bir niyeti olmamış. PKK'nın savunuculuğunu yapanlar ise malesef; bu kötü ve hain durumu görmezden gelmeye devam ediyorlar ve bu kanlı örgüte hala daha toz kondurmuyorlar.

Güvenlik güçlerinin terör örgütlerinin Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik saldırılarına karşı başlatmış olduğu operasyonlarda, 22 Temmuz'dan bu yana düzenlenen 1193 terörist öldürüldü.

71 Günlük Bilanço

7 Temmuz - 15 Eylül Tarihleri arasında meydana gelen terör eylemleri ve gerçekleştirilen operasyonlarda ortaya çıkan tablo  ve gidişat şu şekilde:

KCK'NIN AÇIKLAMASIYLA SALDIRILAR BAŞLADI

KCK'nın temmuz ayında "barajlar ve baraj inşasında kullanılan araçların hedef alınacağını" açıklamasının ardından terör örgütü PKK ile gençlik yapılanması YDG-H ve terör örgütü DHKP-C, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri olmak üzere ülke genelinde barış ve huzur ortamını bozmayı hedefleyen eylemlerine başladı.

123 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ŞEHİT EDİLDİ

Son 71 gündeki (7 Temmuz-15 Eylül) terör saldırılarında 123  güvenlik görevlisi (asker,polis ve korucu) şehit edildi, biri İran uyruklu 28 kişi hayatını kaybetti, 3'ü İran uyruklu 345 kişi yaralandı. Teröristlerce çoğunluğu tırlardan oluşan 270 araç ateşe verildi. Bu süreçteki çatışmalarda 121 terörist etkisiz hale getirildi; 18'i yaralı 50 terörist yakalandı.

Büyük bölümü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye olmak üzere, terör örgütlerine yönelik pek çok ilde 24 Temmuz'dan bu yana gerçekleştirilen operasyonlarda, 2 bin 381 kişi gözaltına alındı, bunlardan 664'ü tutuklandı.

1193 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Güvenlik güçlerinin 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği operasyonlarda bin 193 terörist etkisiz hale getirildi. Hava operasyonlarının yanı sıra güvenlik güçleri, tank ve top atışlarıyla da terör örgütü mensuplarına büyük zayiat verdirdi.

Vatan Hainlerinin Ülkeyi Karıştırma Çabası

Ayrıca; bu 71 günlük süreçte sosyal medyada birçok yalan haber de yayılmıştır. Başka yerlerde başka insanların fotoğraflarını yayınlayıp, hem Türk hem de Kürt halkını galeyana getirmeyi amaçlayan bu yalan haberler ile iki halkın birbine karşı cephe alması amaçlanıyor. İşin ilginç tarafı ise bu haberler aslı var mı yok mu diye araştırılmadan hemen paylaşım rekoru kırmaktadır. Malesef bölücülük amacı taşıyan bu eylemler halkımızın duyarsızlığı yüzünden amacına ulaşmaktadır.

Bu süreçte tüm halkın duyarlı olması gerekmektedir. Öyle ki; bir iç savaş hali masum insanlara zarar vermekten ve kardeşi kardeşe kırdırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. O nedenle yabancı ülkeler tarafından desteklenen, acımasız, kanlı terör örgütü PKK'ya karşı herkes uyanık olmalı ve onun hain oyunlarına gelmemelidir. Bu örgüte destek veren herkesin de aynı derecede hain ve kanlı olacağı da unutulmamalıdır.


Ekleyen:www.arsivbelge.com
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Kürt diplomasisi(4794)

İmralı Tutanakları(4783)

Terör ve Terörizm(4783)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!