Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Beren Saat Kimdir?
www.arsivbelge.com
Beren Saat Kimdir? dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Beren Saat Kimdir? başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Beren Saat Kimdir?

26 Şubat 1984 tarihinde, Ankara’da dünyaya geldi. İlk okul ve Lise eğitimini Ankara TED Kolejinde gördü. Üniversite eğitimin ise Başkent Üniversitesi'nde görmüştür.

Arkadaşlarının desteğiyle Türkiye'nin Yıldızları adlı yarışma programına katılan Beren Saat, yarışmada beğeni toplamayı başararak 2. olmuştur. Yarışma programının ekibinde bulunan Tomris Giritlioğlu'nun kardeşi, Tomris Giritoğluna Beren Saat'ten söz edince, oyunculuk kariyeri bu şekilde başlamıştır. İlk dizi deneyimini 2004 yılında Aşkımızda Ölüm Var ile yaşamıştır. Ardından 2005 yılında Aşka Sürgün adlı dizide rol aldı.

Daha sonraları sırasıyla Hatırla Sevgili (2006-08), Aşk-ı Memnu (2008-10), Fatmagül'ün Suçu Ne? (2010-12) ve İntikam (2013-14) dizilerinin de başrollerini oynayarak ününü pekiştirdi. Bu dizilerden özellikle Aşk-ı Memnu, zaman zaman çeşitli eleştirilere maruz kalmasına rağmen Türkiye'de izlenme rekorları kırarak gündeme oturdu ve Türkiye dışındaki pek çok ülkede de yayınlandı.

Aynı şekilde "Fatmagül'ün Suçu Ne?" adlı dizide de dikkat çeken Beren Saat, bu dizide çeşitli eleştirilere maruz kaldı ancak kadın haklarına dikkat çekmesi sayesinde övüldü.

Beren Saat, dizi projelerinin yanı sıra pek çok sinema filminde de yer aldı. 2009'da gösterime giren Güz Sancısı filmiyle ilk sinema oyunculuğunu yaptı. Gecenin Kanatları (2009), Gergedan Mevsimi (2012) ve Benim Dünyam (2013) filmleri ise yer aldığı diğer filmler oldu.

Hatırla Sevgili adlı dizide oynadığı başrolle Türk halkının beğenisini toplayan Beren saat 2008 yılında ilk sinema filmi olan Güz Sancısı'nda başrol oynadı.

Tüm Tükiye'de sansasyon yaratın dizi Aşk-ı Memnu'daki Bihter karakteriyle kariyerinin doruk noktasına ulaşan genç yıldız İkinci sinema filmi olan Gecenin Kanatları'nda da başrol oynadı.

Yüksek izlenme rekorları toplayan birçok dizinin başrolünü oynamasının yanı sıra Saat, çeşitli filmlerde seslendirme sanatçısı olarak da yer aldı.

(Beren Saat 2014 yılında Şarkıcı Kenan Doğulu ile evlendi)

Radikal'in hazırladığı "2010'a Damgasını Vuranlar" listesine Yılın Oyuncusu sıfatıyla dahil oldu. Bugüne kadar iki Altın Kelebek Ödülü dahil olmak üzere çok sayıda ödül kazandı. Boş zamanlarında dans etmekten ve tenis oynamaktan hoşlanan Beren Saat ileri derece İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Şu anda 33 yaşında olan güzel oyuncu, 2014 yılında  şarkıcı Kenan Doğulu ile evlendi.

Beren Saat Resimleri:

  


Ekleyen:Yahya Polatkan
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Esra Ceyda Kardeşler (Cicişler)(4736)

Ebru Şancı Kimdir?(4717)

Kim Kardashian Kimdir?(4714)

Miley Cyrus Kimdir?(4713)

Gizem Karaca Kimdir?(4709)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!