Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Gizemli Şeytan Üçgeni
www.arsivbelge.com
Gizemli Şeytan Üçgeni dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Gizemli Şeytan Üçgeni başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı

Bermuda Şeytan Üçgeni!Bermuda Şeytan Üçgeni olarak adlandırılan bu bölge; birçok esrarengiz, sırrı çözülemeyen olaya sebep olan bir yerdir. Bu özel alanda birçok uçak ve gemi bir anda yok olmuştur. Açıklanamayan bu olaylar sonucunda lanetli bir yer olarak belirtilen bu üçgen alan "Bermuda Şeytan Üçgeni" adını almıştır.

Bu sırlı olaylar Amerikanın Atlantik okyanusu kıyısında Bermuda, Porto Rico ve Miami tarafından çevrelenen üçgen alandaki yerde meydana gelmektedir. 1900'lü yılların başından beri burada kaybolan gemi, uçak ve insan sayısının "Bin"den fazla olduğu düşünülüyor. Bu şeytan üçgenine giren gemilerin ve uçakların elektronik sistemleri bir anda bozuluyor ve bu araçlardan alınan sinyaller de kısa bir süre sonra kesiliyordu. Daha sonra da bu uçak ve gemilerin ardında hiçbir iz bırakmadan kaybolduğu ortaya çıkıyordu.

Bu gizemli olaylar için çeşitli söylentiler vardı; mesela bu olayların olduğu günlerde denizin üzerinde bermuda şeytan üçgeni alanında suyun  beyaz bir hal aldığını görenler vardı. Ayrıca insanlar uzun bir zaman bu alanın altında büyük mıknatıs maden yatakları olduğu ve bu mıknatısların oluşturduğu manyetik alanın bütün bunlara sebep olduğunu düşündüler. Ancak bu düşünce daha sonraları geçerliliğini yitirdi.

Daha sonra gelişen teknolojiyle özel dalış araçlarıyla incelemeler yapıldı ve bu üçgenin kapsadığı alanda deniz dibinde batmış bütün gemi ve uçaklar bulundu. Bu bölgede dalış araçlarıyla yapılan incelemelerde denizin dibinde doğalgaz kaynağından çıkan gazların katılaşıp beyaz bir örtü şeklinde denizin dibinde yer aldığı anlaşıldı. Bir de bu bölgeden geçen sıcak su akıntısının bu beyaz örtüyle karşılaşınca suya karışan doğalgazın suyun yoğunluğunu düşürdüğü ve gemileri bu şekilde batırdığı ortaya çıktı. Yine aynı şekilde bu alanın üzerinde de buharlaşan doğalgazın buradan geçen uçakları düşürdüğü anlaşıldı.


Kaynak: www.arsivbelge.com
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!