Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Microsoft Outlook ve Outlook Express
www.arsivbelge.com
Microsoft Outlook ve Outlook Express dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Microsoft Outlook ve Outlook Express başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Microsoft Outlook ve Outlook Express Hakkında

Outlook Mail Sayfası için tıklayınız...

Microsoft Outlook Microsoft tarafından üretilen, Microsoft Office'le birlikte veya tek başına kullanılabilen,kişisel bilgi yöneticisi. Mevcut son sürümü Windows için Microsoft Outlook 2010, Mac için ise 2011'dir.

Outlook sıklıkla e-posta uygulaması olarak kullanılsa da, içinde takvim, görev yöneticisi, adres yöneticisi, not alma uygulaması ve internet tarayıcısı barındırır.

Yazılım tek başına kullanılabildiği gibi, Microsoft Exchange Server ve Microsoft SharePoint Server'le birlikte çalışarak bir kurumdaki çoklu kullanıcıların ortak posta kutuları ve takvimler, paylaşılan klasörler, ortak listeler ve toplantı çizelgeleri gibi özellikleri aynı anda kullanmasını sağlayabilir. Outlook bunların yanında, BlackBerrycep telefonları ve Skype internet iletişimi gibi üçüncü taraflarla entegre olmasını sağlayan eklentilere sahiptir. Yazılım geliştiriciler istedikleri takdirde Microsoft Visual Studio kullanarak Outlook ve Office'le birlikte çalışacak şekilde kendi eklentilerini oluşturabilirler.[1] Bu özelliklere ek olarak, Windows Mobile kullanan cihazların Outlook'la senkronizasyon sağlayarak, tüm bilgileri Outlook Mobile'a aktarıp kullanması mümkündür.

Outlook Express Ayarları Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki ayarları yaparak, kurum içi ve kurum dışından güvenli bağlantı kurarak e-posta alıp gönderebilirsiniz.

Outlook Express programını açıp, Tools (Araçlar) menüsüne tıklayınız. Menüden Accounts (Hesaplar) seçeneğini tıklayınız.

Gelen pencerede Mail (Posta) kısmına tıklayınız. Sağdaki menü listesinden Add (Ekle) seçeneğini tıkladığınızda gelen menüden Mail (Posta) seçeneğini tıklayınız.

Mail ayarlarınızı yapmak için Wizard (Sihirbaz) iletişim kutusu açılacaktır. Display name (Görünen ad) kısmına İsim ve Soyadınızı yazınız. Next (İleri) düğmesine tıklayınız.

Gelen iletişim kutusunda E-mail adress (E-posta adresi) kısmına E-posta adresinizi yazınız. Next (İleri) düğmesine tıklayınız.

Gelen pencerede, My incoming mail server is a POP3 server (Gelen posta servisim bir POP3 sunucudur)seçili olmalı, İncoming mail server (Gelen posta sunucusu)seçeneğine pop3.ankara.edu.tr yazınız. Outgoing mail (SMTP) server (Giden posta sunucusu) seçeneğine smtp.ankara.edu.tr yazınız. Next (İleri) düğmesini tıklayınız.

Gelen pencerede, Account name (Hesap adı) seçeneğine login name'nizi (Kullanıcı adınız , kullanici_adi@xxx.ankara.edu.tr şeklinde olmalıdır.) yazınız.Password (Şifre) seçeneğine de şifrenizi yazınız. Remember password seçili olursa Outlook Express her açıldığında şifreyi size sormadan çalışacaktır.

Next (İleri) düğmesini tıklayınız.

Gelen pencerede kurulumun başarılı bir şekilde gerçekleştiğini söyleyen bir mesaj alacaksınız. Finish (Son) düğmesini tıklayınız.

Gelen ekranda kullanıcı hesabı seçilip Özelliklere tıklanır.

oe2

Gelen ekrenda "Posta alırken ve eşitlerken bu hesabı dahil et" seçeneği seçilir.

o03

Sunucular sekmesi seçilerek "Sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor." seçeneği işaretlenir. 

aa

 

Gelişmiş sekmesi seçilerek "Bu sunucu için güvenli bağlantı (SSL) gereklidir" seçeneği işaretlenerek port 465 olarak ayarlanır.

Gelen ekrenda Gelişmiş sekmesinde Gelen Posta (POP3) "Bu sunucu için güvenli bağlantı (SSL) gereklidir" işaretlenerek Port 995 olduğundan emin olunur.

oe3

kaynaklar: tr.wikipedia.org

                bid.ankara.edu.tr


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!