Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Louise L. Hay
www.arsivbelge.com
Louise L. Hay dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Louise L. Hay başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Louise L. Hay Kimdir?

Louise L. Hay, 1980’li yıllardan itibaren dünyada “insanın kendisini ve hayatının her alanını iyileştirme” akımının öncüsü olmuş, kişisel gelişim dünyasının en önemli ikonlarından birisidir. Günümüz kişisel gelişim kitaplarının dünyada bir milyon gibi bir satış rakamına ulaşması çok başarılı bir kriter olarak değerlendirilirken, kendisinin “You Can Heal Your Life” (Hayatınızı İyileştirebilirsiniz)

kitabı elli milyon gibi bir satış adedine ulaşmış, dünyada neredeyse her dilde yayınlanmıştır. Louise L. Hay bu kitap haricinde satış rekorları kıran birçok kitap yazmış ve milyonlarca insanın hayatına değer katmıştır.

Louise L. Hay, hayatında çocukluk döneminden itibaren geçirdiği ağır deneyimlerden kendisini büyütmeyi başarmış, sonrasında da insanlara bunun yöntemlerini öğretmiş, büyük bir hayat öğretmenidir. Dünyada en çok bilinen hikayesi ise orta yaş döneminde yakalandığı kanser hastalığını içsel gücüyle kendisinin tamamen iyileştirmiş olmasıdır. Gerek kendi süreçleri sırasında, gerekse başkaları ile yaptığı yoğun çalışmalarda insanın doğasını zihinsel, duygusal, ruhsal ve fiziksel olarak dört boyutlu şekilde bütünsel olarak ele almış, tüm bu yapıyı Evren’in bilimsel gerçekleri ile birleştirerek derin, kalıcı ve bütünsel yöntemler geliştirmiştir. Louise L. Hay bu alanda belki de son 30 yıldır referans noktasıdır. Yetiştirdiği öğrenciler de kişisel gelişim alanında onun yöntemlerini temel alarak birçok kitap yazmış, başkalarını eğitmiş ve dünyada kişisel gelişim alanında sayılı isimler arasına girmişlerdir.

Kendisi 80’li yaşlarına geldiği günümüzde kitaplarını yazmaya devam etmekte ve dünyada büyük kişisel gelişim organizasyonlarında konuşmalar yapmaktadır. Kurduğu Hay House adlı yayınevinden dünyanın en ünlü kişisel gelişimcileri kitaplarını yayınlamaktadır.

Louise L. Hay, tüm öğretilerini ve felsefesini insanlara dünyanın her yerinde öğrenme ve deneyimleme şansını veren Heal Your Life® Workshop’ı tasarlamıştır. Kendisiyle yıllarca beraber çalışmış ünlü konuşmacı ve yazarlar Patricia Crane ve Rick Nichols bu workshop’ı insanlara deneyimletecek Workshop Liderleri yetiştirmeye başlamışlardır. Heal Your Life® eğitimlerini dünyada veren tüm eğitmenler, kendilerinin özel eğitiminden geçerek lisans almak durumundadırlar.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!