Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

Nancy Cartwright Biyografisi
www.arsivbelge.com
Nancy Cartwright Biyografisi dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Nancy Cartwright Biyografisi başlıklı doküman hakkında bilgi yazının devamında...
Ödev ve Araştırmalarınız için binlerce dokümanı www.arsivbelge.com sitesinde kolayca bulabilirsiniz.

Nancy Cartwright

Nancy Cartwright (d. 25 Ekim 1957), ABD'li film ve televizyon oyuncusu, komedyen ve seslendirme sanatçısı. Daha çok Simpsonlar adlı animasyon dizisinde uzun süredir dublaj yaptığı Bart Simpson rolü ile tanınmaktadır. Cartwright, Nelson Muntz, Ralph Wiggum, Todd Flanders, Kearney ve Database gibi şovdaki diğer karakterlere de ses vermektedir.

Dayton, Ohio'da doğdu. 1978 yılında Hollywood'a taşındı ve dublajcı Daws Butler ile alıştırma yaptı. Richie Rich dizisindeki Gloria rolüne ses vermesi, Cartwright'ın ilk profesyonel çalışması oldu. Ardından Marian Rose White (1982) adındaki televizyon filminde ve filmin sinema versiyonu olan Twilight Zone: The Movie'de (1983) başrol oynadı.

Oyunculuk için arama çalışmalarına devam ettikten sonra, 1987 yılında The Tracey Ullman Show'da gösterilecek olan Simpsonlar'ın kısa gösterileri için ses seçmelerine gitti. Cartwright, Lisa Simpson rolünü seslendirmeyi amaçladı. Seçmelere katıldığında Lisa'nın abisi Bart'ı seslendirmenin daha ilgilnç olacağını düşündü. Şovun yaratıcısı Matt Groening, kendisine ana rol için deneme fırsatı verdi ve Cartwright'ın okuması duyduğunda, okuma esnasında ana rolü ona verdi. The Tracey Ullman Show'da Bart'ı üç sezon boyunca seslendirdi ve 1989 yılında kısa gösteriler, Fox'ta yayınlanacak olan yarım saatlik prime time şovu olarak değiştirildi. Bart rolüyle, oyuncu, 1992'de bir Primtime Emmy Ödülü ve 1995'de bir Annie Ödülü kazandı.

Nancy Cartwright, ayrıca birçok farklı yapımda birçok karaktere ses verdi. Rugrats çalışmasında Chuckie Finster rolünü; Kim Possible çalışmasında Rufus rolünü; Animaniacs çalışmasında Mindy rolünü; The Critic çalışmasında Margo Sherman rolünü seslendirdi.


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     
Çalışmalarınız ve ödevleriniz için her türlü kaynak ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!
          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!