Araştırma ve ödevleriniz için her türlü kaynağı ve dokümanı En Geniş Araştırma ve Ödev Sitesi: www.arsivbelge.com ile bulabilir ve İsterseniz siz de kendi belge ve çalışmalarınızı gönderebilirsiniz!
Her türlü ödev ve dokümanı
www.arsivbelge.com ile kolayca bulabilirsiniz!

Araştırmalarınız için Arama Yapın:


Araştırmalarınız için Arama Yapın:

  
                    

KPSS P3 Puanı ve Puanla Tercih Edilebilecek Kadrolar
www.arsivbelge.com
KPSS P3 Puanı ile Tercih Edilebilecek KadrolarKPSS P3 Puanı ve Puanla Tercih Edilebilecek Kadrolar dokümanıyla ilgili bilgi için yazıyı inceleyebilirsiniz. Binlerce kaynak ve araştırmanın yer aldığı www.arsivbelge.com sitemizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.
Yazı Girişi: KPSS P3 puanı, B Grubu’nun tercihlerini yaparken göz önünde bulundurulması gereken puandır. KPSS P3 puanı; genel yetenek - genel kültür sorularının çözümünün getirmiş olduğu puan türüdür. Bu yüzden KPSS P3 puan türünden diğer puan türlerine göre yüksek puanlar alınır. KPSS P3 puanı memur atamalarında, KPSS P10 öğretmen atamalarında kullanılmaktadır. Mühendis, hemşire, memur, tekniker, teknisyen, polis... alımlarında KPSS P3 puanı esas alınır. POMEM Puan Hesaplaması Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınacak öğrencilerin başarı listesinin oluşumunda; KPSS P3 puanı, mülakat puanı ve fiziki yeterlik puanlarının toplamı esas alınacaktır. Yazının Tamamı aşağıdadır!

KPSS P3 Puanı ve Puanla Tercih Edilebilecek Kadrolar

 KPSS P3 puanı, B Grubu’nun tercihlerini yaparken göz önünde bulundurulması gereken puandır. KPSS P3 puanı; genel yetenek ve genel kültür sorularının çözümünün getirmiş olduğu puan türüdür. Bu yüzden KPSS P3 puan türünden diğer puan türlerine göre yüksek puanlar alınır.

KPSS P3 puanı memur atamalarında, KPSS P10 öğretmen atamalarında kullanılmaktadır. Mühendis, hemşire, memur, tekniker, teknisyen, polis vs. alımlarında KPSS P3 puanı esas alınır.

POMEM Puan Hesaplaması Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınacak öğrencilerin başarı listesinin oluşumunda; KPSS P3 puanı, mülakat puanı ve fizikî yeterlik puanlarının toplamı esas alınacaktır.

KPSS B Puanı ile atanabileceğiniz kadroları ikiye ayırmamız mümkün:

1. KPSS B P3 Puanı: KPSS’de hesaplanan P3 Puanınızla 4001 kodlu (herhangi bir lisans mezunu olmak yeterlidir) kadrolara başvurabilirsiniz.  Mezun olduğu lisans programına özel kadro bulamayan adaylar P3 puanlarıyla sadece herhangi bir lisans mezunu olma şartı arayan 4001 kodlu kadrolara başvurabilir.  P3 puanını kullanan pek çok aday olduğu için geçmiş yıllarda 1. atamalarda 87-88 puanın altında atanmanın oldukça zor olduğunu görüyoruz. Bu puan 2. Atamalarda 85-86 civarında kalmaktadır. 3. Ve 4. Atamalarda genellikle taban puan 82-83’ün altına inmemektedir.. Her yıl yüzlerce kadronun da tercih edilmediği için boş kaldığı unutulmamalıdır. KPSS P3 Puanıyla Başvuru Yapabileceğiniz Bazı kurum ve Kadroları 

•   Gümrük Müsteşarlığı
•   Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü
•   Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü
•   Maliye Bakanlığı
•   Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğü
•   T.C. Devlet Demir Yolları Genel Müdürlüğü
•   Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü
•   Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü
•   Petrol İşleri Genel Müdürlüğü
•   Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu
•   Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü
•   Orman Genel Müdürlüğü
•   Gençlik Spor Genel Müdürlüğü
•   Makina Kimya Endüstrisi
•   Adalet Bakanlığı Adliyeler (Katiplik, Mübaşir, İnfaz koruma…) ·       Polilislik (POMEM) ·       TSK (Sözleşmeli subay, astsubay, uzman çavuş)
2. KPSS B Bölüm Puanınız: Kpss’den kendi mezun olduğunuz bölümün puanı ile başvuruda bulunabileceğiniz kadroların kodunu öğrenerek tercih yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken puan türlerinin anlamını, Kadro ve Nitelikleri kısmından da Hangi kadrolara hangi puanla başvurabileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

Kendi bölümünüze ait kadro olması durumunda bu alana yapacağınız başvuruda P3 puanına göre daha şanslı olacaksınız çünkü rakipleriniz sadece mezun olduğunuz alandan olan diğer adaylar olacaktır. Yani İİBF mezunları kendi içinde, MÜHENDİSLİK Mezunları kendi arasında, Fen Edebiyat mezunları kendi içinde yarışmış olacaklardır.

Kpss B Puanıyla Atanabileceğiniz Meslekler: Avukat (Avukatlık Ruhsatı sahibi olmak) -Mühendis (Elektrik, Endüstri, İnşaat, Çevre, Bilgisayar, Jeodezi ve Fotogrametri, Elektrik-Elektronik, Kimya, Maden, Makine, Elektronik, Metalurji ve Malzeme Mühendislikleri, Kimya Bölümü) -Veteriner -Kimyager -Biyolog -Psikolog -Fizyoterapist -Sağlık Fizikçis (Fizik Antropolojisi) -Hemşire -Ebe -İmam (İlahiyat Fakültesi veya Fakültelerin İlahiyat Bölümü Mezunu) -Mimar -Memur (İngiliz Dili ve Ed., İşletme-İktisat, İstatistik) -Laborant -Kütüphaneci -Bilgisayar İşletmeni (MEB onaylı sertifika) -Eczacı


Ekleyen:Ümit SERT
Kaynak:(Alıntıdır)
Aradığınız Dokümanı Bulamadıysanız, Farklı Araştırmalar Yapmak İstiyorsanız Site İçi Arama Yapabilirsiniz!

Ödev ve Araştırmalarınız için www.arsivbelge.com Sitesinde Kaynak Arayın:

Ödev ve Araştırmalarınız için Arama Yapın:
     Benzer Dokümanları İnceleyin
Primavera Hakkında ve Ders Notları(5434)

2013 KPSS İçin Güncel Olaylar(5433)

KPSS Sınav Kazandıracak Tarih Notları(5430)

2014 KPSS Tarih Sınavı ve Tarihin Pusulası Kitabı(5429)

KPSS P94 Sınavı ve Kpssp94 Puanı Hakkında(5426)

          Tanıtım Yazıları
      
Türkçe İtalyanca ve Almanca Cümle Çevirisi İçin Birimçevir Sitesi

Esenyurt, Beylikdüzü ve Kartal Bölgelerinde Satılık Daire İlanları

Belge Çevirisi

Siz de Tanıtım Yazısı Yayınlamak İçin Tıklayın

Diğer Dökümanlarımızı görmek için: www.arsivbelge.com tıklayın.          

Siz de Yorum Yapmak İstiyorsanız Sayfanın Altındaki Formu Kullanarak Yorum Yazabilirsiniz!

Toplam Yorum Sayısı: 41

Önceki Yorumları Göster!

Son 5 Yorum Aşağıda Listelendi!

Turan sonmez - 10.01.2017, 15:25
 

Ben ortaöğretim mezunuyum kpss puanım 66  herhangi bir yere yerlesebilirmiyim tercih yapsam tekrardan


salih sevim - 11.02.2017, 02:59
 

mühendislik kapsamında ziraat mühendisliği neden yok ?


sultan - 22.03.2017, 20:32
 

bende iibf mezunuyum malıye bölümü bitirdim.bu yıl gy-gk gırsem tercih yapabilir mıyım ne olraak yapabilirim bilgilendırır mısınız ?


Ziyaretçi - 26.06.2017, 13:14
 

Kpss 2016 p3 ten 81.2 aldım atanma ihtimalim yok mu


Lerzan kaya - 03.10.2017, 09:46
 

Ben iktisat bölümünde okuyorum iktisat bölümüne atanmak için ne yapmaliyim


Yorum Yaz          
Öncelikle Yandaki İşlemin Sonucunu Yazın: İşlemin Sonucunu Kutucuğa Yazınız!
Ad Soyad:
          
Yorumunuz site yönetimi tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır!